| Laurentiu1993bv a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca am numai 10 clase, pot face un curs de calificari sau mai multe?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti!--- trebuie doar sa-l platesti.

6 răspunsuri:
| Ramona1 a răspuns:

Buna.
Am vazut la mine la liceu ca este pus un afis mare cu ogramada de cursuri(manichiura-pedichiura,cofetar-patiser, cursuri de limbi straine, aproape toate meseriile).Ca sa mergi la cursurile astea trebuie sa ai 17 ani si diploma de clasa a 10-a si din cate stiu eu diploma o iei in clasa a 12-a.

| Laurentiu1993bv explică (pentru Ramona1):

Pai daca fac un curs trebuie sa continui si cu a11-a si cu a12-a?

| Laurentiu1993bv explică (pentru alessia5158):

Deci chiar daca nu continui clasa a11-a si a12-a pot sa fac un curs dar trebuie decat sa-l platesc nu?

| Laurentiu1993bv explică (pentru alessia5158):

Multumesc! Deci chiar daca nu continui cu a11-a si a12-a pot sa fac un curs dar trebuie decat sa-l platesc?

| alessia5158 a răspuns (pentru Laurentiu1993bv):

Da, trebuie platit ( este gratis doar daca esti inregistrat ca somer ). Inainte de a te inscrie / plati un asemenea curs, trebuie sa te asiguri daca institutia sau firma care organizeaza cursul este autorizata legal sa-l organizeze ( este exact ca la o scoala de soferi amatori care are autorizare de functionare si dupa a carei absolvire poti sa dai examenul cu Politia!). Succes in continuare!

| Laurentiu1993bv explică:

Multumesc mult alessia