| Arisa001 a întrebat:

Astazi am dat examenul la romana si dupa calculele mele as lua aproximativ 8, 50. E posibil sa iau mai mult, pentru ca mi-am dat 10 puncte din 12 la compuneri desi le-am facut bine, la fel si cu cele 12 puncte de la sfarsit pentru asezarea in pagina, ortografie, etc.
Daca iau 8, 70-8,80 e posibil ca cel care imi corecteaza lucrarea sa imi dea nota 9?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu,daca iti iese 8.90 e posibil sa iti puna 9 dar numai in cazul ala, totusi trebuie sa fie corecti...

4 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Daca iti iese 8, 80 la un corector si 8, 50 la altul, se face media.

| Arisa001 explică (pentru maria6):

Asta stiu dar am intrebat daca cel care corecteaza poate sa imi mai dea cateva sutimi de la el ca sa iau 9.

| PinkPanther001 a răspuns:

Depinde de corector, daca ai noroc sa iti corecteze lucrarea un profesor bun atunci e posibil sa iei si 9 happy

| maria6 a răspuns (pentru maria6):

Au fost note/medii si de 8, 95. Trage tu concluzia.