| CarolineD56 a întrebat:

Bună seara/dimineața.
Am o întrebare legată de facultate.
M-am înscris în sesiunea din toamnă la un anumit profil la o facultate, iar acum am văzut că dacă aș intra aș fi în clasă cu o persoană care nu se cuvine.
Dacă eu acum aș intra la acel profil cu acea persoană, există vreo șansă să mă transfer pe alt profil dar la aceiași facultate? Pentru că am văzut că o fată intrase la Geografie și s-a mutat la Geografia turismului până să înceapă facultatea.
Dacă da se poate, ar trebui să mai plătesc vreo taxă fiind aceiași facultate?
Orice informație mi-ar putea fi de folos.
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| xMeee a răspuns:

Bună, dacă vrei să te muți în cadrul facultății tale poți, adică cel mai e greu e să te muți doar a medicină unde chiar se dă un examen foarte serior deși poate că și ei acceptă acest luru. Și eu vreau să mă mut eu am intrat la Mate pur (am dat examen) si vreau să ma mut la mate-info. Am avut un prof care s-a mutat de la mate la info deci eu zic ca se poate transfera ușor, adică si dacă ai dat examen sunt asemanatoare profilele, sau poate ai intrat doar cu dosar și e simplu și acolo. Auzi doar că nu știu dacă poți chiar la începutul facultății că atunci aproape toate locurile sunt pline. Sper că te-am ajutat. O zis bună.

5 răspunsuri:
| anonyymuusss a răspuns:

De exemplu dacă ești la farmacie și vrei sa te transferi la medicina trebuie sa dai un examen de diferența. E bine ca ai intrat in universitate, de acum îți va fi ușor sa te transferi, însă trebuie sa te interesezi

| Violleta2022 a răspuns:

Snobismul nu-ti permite sa fiti in aceeasi clasa?
Asa ceva nu am mai auzit!
Este leproasa persoana respectiva si tie frica sa nu se ia, sau cum?
Anunta facultatea daca este ceva atat de grav, poate ii va interzice acelei persoane sa intre in facultate.

| CarolineD56 explică (pentru Violleta2022):

Doamne ferește.
Nu că nu aș vrea eu să fiu în clasă cu el, nu ar vrea o persoană cu care sunt certată și ar ieși discuții. N-am chef să zică ca am dat la acel profil pentru că e el acolo. Dacă nu știi despre ce e vorba pe viitor te rog să nu mai dai asemenea răspunsuriwinking

| CarolineD56 explică (pentru anonyymuusss):

Nu,am intrat pe baza de dosar.
deci sper că va fi simplu. oricum, îți mulțumesc pentru răspuns și timp acordat

| Violleta2022 a răspuns (pentru CarolineD56):

Dac ca esti credincios, odata ce pomenesti numele Domnului...
in Cazul asta, gandest-te de 2 ori, poate este voia Domnului sa fiti in aceeasi clasa, tocmai de aceea a facut sa picati in aceeasi clasa!