| LucianLaur1987 a întrebat:

Bună seara,
În anul 2006 fiind la profil tehnologic am dat bacalaureatul la limba și literatura română, matematică și sport.Acum am înțeles că sportul nu mai este materie la alegere, sunt obligat să dau la biologie sau pot da doar la matematică?
Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Sportul a fost pentru mine o materie la alegere. Nu știu de ce s-a schimbat sistemul. Eu ți-aș sugera să dai la Biologie. Matematica e grea.

| LucianLaur1987 explică (pentru Cipi1212):

Cipi1212 și pentru mine a fost la alegere sportul.Matematica este obligatorie, dar problema este că deși am picat doar la matematică atunci, acum mi-a spus doamna de la secretariatul școlii că mi s-a scos sportul ca nota și trebuie să dau la biologie.Tu ce părere ai, este corect așa?

| Cipi1212 a răspuns (pentru LucianLaur1987):

Poți da la Biologie.