| Alexxandrru a întrebat:

Buna seara! Stie cineva unde pot gasi documentare in limba greaca cu subtitrare romana sau engleza? De preferat despre istorie. Funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe Youtube. De ex. https://www.youtube.com/watch?v=GbiC8IyEINE

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca vrei cai verzi pe pereti, ca nu fac grecii atatea documentare

si, de unde ai asa un fetish?!?
documentare NEAPARAT in greaca... DE CE?!?
si mai ales cu subtitrare, deci, te doare in cot de limba vorbita ca tu oricum citesti subtitrarea, deci...

de UNDE ai asa un fetish?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate omu vrea să învețe greaca. Ce ai? E o limbă care se predă mai ales la Litere sau chiar la Teologie.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg, dar
cu subtitrare nu inveti nici o limba
nici macar... engleza vorbita, cum am subtitrare, stau cu ochii in subtitrare, CONTINUU, in loc sa ma uit la personaje si sa ascult limba

in plus el nu a raspuns, cumva, putin asa, mi se pare ca raspunsul meu e prea corect ca sa fie adevarat big grin

| Alexxandrru explică (pentru Zuzu1991):

Eu chiar invat utiandu-ma la filme cu subtitrare.Si da, limba vorbita. Nu ma mira ca tu nu esti in stare sa inveti asa.
Fetish e ce faci tu pe site-ul asta

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alexxandrru):

Cu subtitrare nu inveti nici o limba
doar "CREZI" ca inveti

insa, cum spui tu, eu sa te contrazic pe tine