| beatriz25 a întrebat:

Buna stiti cumva cum se va face admiterea la medicina pentru anul 2013? la sibiu de exemplu se intra pe exmen stie cineva cate intrebari sunt la anatomie? poti opta doar pe o materie sau trebuie sa alegi biologia si medicina? va multumesc

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Depinde daca facultatea e de stat sau particulara, de oras etc

| Larrissa21 a răspuns:

La ce facultate vrei sa dai? din ce oras?

| beatriz25 explică (pentru neutrino):

De stat, ma intereseaza la Sibiu, Cluj sau Brasov

| beatriz25 explică (pentru beatriz25):

Am vazut ca anul acesta la Bucuresti s-a intrat pe examen biologie si chimie. Vreau sa stiu daca la Sibiu, Cluj la medicina sau medicina dentara el examen va fi doar din biologie sau dar din chimie.Multumesc

| beatriz25 explică:

Ma interesaza la facultate de stat, la Sibiu, Cluj sau Brasov.Am vazut ca la Bucuresti s-a intrat pe admitere din biologie si chimie. Vreau sa stiu daca la Sibiu sau Cluj se intra prin admitere la alegere din biologie sau chimie, daca poti alege intre acestea doua materii si cate intrebari sunt in acel test grila.Va multumesc!