| DanielSturgide a întrebat:

Buna sunt in clasa 12 si vreau sa ma mut la sportiv sa nu dau bacul din matematica este prea greu este o alegere buna?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Şi tu ai IMPRESIA că este mai uşor să înveţi materia la Istorie ( pentru a da BAC-ul )?
Ca să NU mai amintesc că vei da vreo 3-4 diferenţe sad
Plus probe sportive...

Deci, în mod sigur este mai greu!
Trebuia să te gândeşti din timp la aceste aspecte, acum e prea TÂRZIU.

Toate cele bune.

| DanielSturgide explică (pentru bursuc001):

Cum sa fie prea tarziu

| DanielSturgide explică (pentru bursuc001):

La sportivi nu dai numai probe atat

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru DanielSturgide):

Dai şi DIFERENŢE = examene ( scris + oral ) la diferite materii sad

Diferenţele se dau la/din materia pe care NU ai studiat-o la vechiul liceu...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru DanielSturgide):

Este târziu deoarece NU te poţi transfera decât din semestrul 2; apoi, la începutul semestrului TREBUIE să susţi examenele de diferenţă - mai pierzi timp preţios pentru a învăţa la acestea ( în loc să înveţi pentru BAC ), etc.