| zooooza a întrebat:

Sunt in clasa a 5-a si voi da prima teza la romana(pe 8 decembrie 2010). Fiind PRIMA teza as vrea sa va intreb cam ce subiecte se dau.
Eu am aceasta carte http://www.pravaliacucarti.ro/......size_4.jpg

De exemplu: de povestit X
etc...

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Ai noroc pentru ca si eu am avut-o, noua ne-a dat subiecte mai usoare la prima teza era un text trebuia citit cu atentie, sa scriem un diftong, un hiat, un triftong, sa gasim familia lexicala din text a unui ceva sau campul lexical, da identificam la ceva prefixele si sufixele, mai multe intrebari legate de text, definitii si in ultimul rand o compunere.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e foarte foarte simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dau teza pe 11. 01. 2011. nouă nea spus profa subiectele, si credemă dacă stii ceva de verb e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acelasi manual si dau teza pe 12 ianuarie(ce ghinion!) si chiar nu stiu ce sa zic...si pe mine ma intereseaza un subiect, am cautat pe toata site-urile si n-am gasit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am dat pe 8 dec. Te sfatuiesc sa intri pe www. teze la romana cls a5-a sem 1.ro! Si iti va da ce doresti! Bayyyy! :-h

| elys09 a răspuns:

Buna,eu o sa dau pe 18 la romana, ma poti tine si pe mine la curent cu ceea ce afli"?

| Marele_Ionel_Gabriel_1990 a răspuns:

Stiu prin ce treci eu dau maine