| smecherulxxl5 a întrebat:

sunt in clasa a |V-a si am 10 ani.cum sa imi fac temele mai repede? dar fara lucruri gen copiaza tema in clasa sau nu mai face tema.

Răspuns Câştigător
| BluLăvzIu a răspuns:

Buna! SI eu sunt tot in clasa a 4a.Pana acum, imi terminam temele doar la 7-8 chiar daca ma apucam la 2. Dar am fost ajutata de cineva.Trebuie sa te straduiesti sa pricepi din clasa,asa acasa iti va fi foarte usor sa iti faci temele. Daca tu intelegi,dar de felul tau scrii mai incet, te sfatuiesc sa scrii cum poti tu mai bine, sar sa nu te mai intereseze nimic din jurul tau.Sa ai gandul doar acolo,la teme. Daca inteledi din clasa, acasa iti va fi foarte usor si vei 'copia' intr-un fel, pentru ca tema are legatura cu ceea ce faceti in clasa.Succes!

7 răspunsuri:
| JiHyun a răspuns:

Daca inveti in clasa, acasa iti faci temele usor pentru ca tu ai invatat.

| qwerty21 a răspuns:

Cum sa fac? da sa fac,nu sa nu fac
tu gandesti?
iei si faci tema repede si bine si fara pauze, ce altceva vrei, sa scrie pixu singur?

| Emylutzhu a răspuns:

Si eu sunt la fel la mate calculeaza repede cu telefonul sau cu un calculator si la romana cauti pe net ce nu sti...

| benny a răspuns:

Exista pe net un program care iti face temele laughing

| OnlyOneMikyAndre a răspuns (pentru benny):

Nu exista asa ceva laughing cine ar crede asa cevalaughing ...pentru ati face temele mai usor fii atent la lectii in clasa nu te preocupa cu altelehappy si cand ajungi acasa inchide televizorul saucalculatorul cand iti faci temele si porneste radioul sau cv de genu la care sa iti asculti muzica preferata ve-i vedea ca este mult mai usor asa, sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu :* fundita daca vrei:*.

| AlexandraRo88 a răspuns:

Concentreaza-te. Asta ar insemna sa fii intr-un loc fara zgomote sau muzica data prea tare sau poate chiar sa nu fie. Daca ti-ar placea si anumite materii ar fi bine. Mereu imi faceam temele repede la materiile care imi placeau. Depinde si de profesori oricum. Trebuie sa stie sa se faca placuti.

| benny a răspuns (pentru OnlyOneMikyAndre):

Serios? Bine ca mi-ai spus ca nu exista asa ceva. laughing