| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am luat 4 la matematica si nu stiu cum sa fac sa nu mai fiu suparata. Nu am luat nota asta pentru ca nu invat sau ca ma doare undeva de scoala, dar in ultimul timp ma simt destul de rau si simt ca nu mai pot face nimic, cu toate ca nu fac nimic altceva decat sa invat si sa imi fac temele (daca nu invatam deloc si nu aveam note bune propabil nu eram atat de afectata)... Cateva sfaturi?

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am luat 4 la matematica si nu stiu cum sa fac sa nu mai fiu suparata... sfaturi?"

iei mâine un 10 și ne bucurăm și noi

| sierra1 a răspuns:

...că tot te-am mai sfătuit și-n alte "cauze" dar tu, zero, nici măcar un "merci" așa, de bucurie

https://www.tpu.ro/......n-circuit/

| 1997onur a răspuns:

Dulciuri da nu multe ca nu-i bine o sa-ti vina rau cum am patit eu o data laughing)) Kikat cu vanilie e moooortal chiar azi am mancat unul sau doua laughing)) și chips cu pui și suc fanta cu struguri astea sunt poțiunile magice

| 19Mary19 a răspuns:

Chiar dacă ai luat un 4, nu este un capăt de lume. Ambiționează-te sa iti repari media și nu întra în panica!

| 47red a răspuns (pentru 19Mary19):

Stiu asta, dar ma gandesc ca sunt clasa a 8-a si e pacat sa imi stric media acum(in primul semestru am avut 8, 50)

| sierra1 a răspuns:

"Am luat 4 la matematica s... Cateva sfaturi?"

deja faci spam Roxi mamă

https://www.tpu.ro/......u-ca-mi-a/

| KR0N5TADT a răspuns:

F.k off.

| 47red a răspuns (pentru sierra1):

Nu stiu cum sa ma exprim, dar imi pot ruga profesorul sa ma asculte. Nu am dorit sa pun intrebarea cu intentie de spam, doar voiam cateva sfaturi

| Mirel4412 a răspuns:

La liceu nu o sa mai conteze ce note iei, fiecare e pe treaba lui. Totusi materia din 5-8 e destul de usoara, nici eu nu sunt bun la matematica, dar cu media 5-6 tot treceam happy

| sierra1 a răspuns (pentru 47red):

"sfaturile" le ai din ianuarie. Și mai știi și tu singură ce e de făcut, mare filozofie...

| slayer09 a răspuns:

Hai mai, nu mai pune atat la inima, schimba-ti un pic firul gandirii, aduna in inima ta ce e bun si lasa supararile si grijile deoparte. Iesi in natura, plimba-te, gandeste-te la ceva frumos, danseaza, si uita de griji si probleme, problemele ia-le ca niste incercari ale tale de a deveni mai buna, adica de a trece peste ele. Cu rabdare si vointa buna si plina de iubire si bucurie vei trece peste. Fa miscare si fa ce te face pe tine mai buna si fericita. Gata, ne-am "dezsuparat"?big grin

| sabin89 a răspuns:

Asta s-a întâmplt în ianuarie? Sau acum recent?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, ce clasa esti? Acum faptul ca ai luat 4 la matematica sau la oricare materie ar fi fost nu este o tragedie, ai luat 4 deoarece profesorii au constatat ca tu nu ai stapînit materia din care sa predat, acel 4 l ai luat in teză sau la oral? Ca practic ai putea repara acel 4 cu cu un 10 si posibil ar iesii o medie de 7 la sfarsit de an nu e asa grav sa ai 7 la matematica, numai tu te poti ajuta sa numai fi suparata, intreaba te sincer tu pe tine unde ai gresit daca nouă ne ai spus ca ai invatat, daca te simti rau vorbeste cu mama ta si mergi la medic sa vezi care este cauza, ce varsta ai? Mult succes si stai linistita ca nu este o tragedie un 4 la matematica.

| Ella66 a răspuns:

Preocupa te sa rezolvi cauza pentru care te simti rau prima data si dupa totul va fi ca inainte

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi cu mama la medic, pentru niste investigatii medicale...

| roxxxu a răspuns (pentru 47red):

Sincer media din clasele 5-8 nici nu contează la admitere de exemplu pe mine media de admitere mi-a fost ridicata doar cu 0.22.