| Radu_Traian_1992 a întrebat:

Am o intrebare. Eu sunt la scoala, dar pe profil de profesionala. Si am auzit de la cineva, ca dupa terminarea anului(noi fiind in ultimul an, adica clasa a XI-a), un coleg vrea sa mearga la liceu in continuare. Eu stiam ca daca faci profesionala, poti merge in continuare la seral. Dar el a spus ca vrea sa mearga la liceu de zi.
Întrebarea mea este. Daca ai absolvit profesionala, poti sa mergi la liceu de zi?
P.s. a spus ca nu la toate școlile poti continua la liceu de zi.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca ti-ai ratat deja sansa de a urma liceul la zi cand ai ales profesionala...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma si liceu cu frecventa la zi daca nu ai depasit varsta cl. a XI-a cu mai mult de 3 ani, avand in vedere ca poate intra numai in cl. a XI-a.

| anonimg a răspuns:

Cel mai bine te duci la secretariatul scolii si intrebi daca se poate lucrul acesta.
Oricum ar fi, la zi sau seral, liceul trebuie facut; altfel o sa ai parte numai de munca de jos si cu salariul cel mai mic, fara posibilitatea de a avansa vreodata in functie si astfel sa ai parte si de un salariu mai bun.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru anonimg):

Asa am sa fac. Multumesc!