| ALEXA2387 a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare, rezultatele evaluării nationale vor fi aratate părintilor de către profesorii acelor materii(matematică,fizică, biologie, română și engleză) sau de către diriginte?
Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| CosticăfugimistrețuCostică a răspuns:

1. Îți vor da rezultatele ție
2. Oricum dacă nu le vei spune tot vor afla când duc dosarul la liceu/profesională
3. Dacă nu află te vor întreba inainte de dosar

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, sunt înștiințați.
Te referi la evaluarea de clasa a VI-a?
Dirigintele primeste toate interpretarile textelor tale si le citeste părintilor individual, intr-o sedinta cu părintii, păstrand confidentialitatea (ori le dă părintilor să o citeasca). La aceste evaluari nu se dau note, textele au fost interpretate de fiecare profesor de la clasă (romana, engleza, biologie, mate si fizică), pentru a urmări nivelul la care se află elevul in prezent
E o pregatire pentru Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a (desi, subiectele sunt diferite, cele din a VIII-a sunt la alt nivel).

| ALEXA2387 explică (pentru floresdemayo):

Dirigintele sau profesori acelor materi?
Multumesc mult

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru ALEXA2387):

Nu am zis?
Da, dirigintele clasei!