| ioans2344 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o problema destul de serioasa. Astazi impreuna cu inca 3 elevi am vorbit cu proful de religie sa mergem la sala de sport pentru ca suntem de alta religie. La si 35 am venit inapoi in liceu pentru ca ne-a zis profesorul de sport ca inchide sala. Am intrat pe la profesori si ne-a oprit directoarea, ne-a intrebat de unde venim, ce ora avem, etc. Ne-a pus sa ne trecem pe o lista si ca o sa sune parintii. Fiind de alta religie, noi nici nu trebuia sa fim prezenti la ora. Dna Diriginta a spus ca face sedinta cu parintii pentru ca aparent si restul au lipsit de la ora. Am motiv de ingrijorare? Mentionez ca nu mai am abateri dar totusi mi-e frica de ce s-ar putea intampla. Cam care e cel mai rau lucru care se poate intampla? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa se intample nimic pentru voi care nu faceati ora de religie.
Problema o sa fie pentru cei care trebuiau sa faca si au absentat, cel putin o sa aiba o ora absenta nemotivata.

| Whitte a răspuns:

Voi 4 nu patiti nimic. Vor veni parintii si vor lamuri problema. Spuneti parintilor exact cum a fost ca sa stie sa argumenteze directoarei intrarea voastra. Ceilalti, treaba lor daca au absentat.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat parintii vostru nu au cerut in scris sa nu faceti ora de religie, sunteti absenti de la ora si puteti avea probleme.

| ioana748 a răspuns:

Vorbeste cu parintii si explica-le situatia.
De preferat unul dintre parinti sa ia legatura cu diriginta. pentru clarificarea situației.
Da importanta si respect doamnei, se face ca te cearta si gata.
Apoi incerci sa nu mai pui parintii in situatie nasoala ca au si asa problemele lor.
Multa bafta ❤️

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar trebui sa patiti absolut nimic atat timp cat nu faceti religia si mai aveati si voie de la profesor sa lipsiti. E problema celorlalti