| bebelusha93 a întrebat:

sad
Credeti ca cu media 7.58 voi intra la vreo facultate la buget?

25 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Tu esti exact genul ala care se apuca de facultate ca sa fie tinut in spate inca 3-4 ani. Trist. Nu prea ai sanse de buget. Oricum, departe nu vei ajunge...
Trezeste-te.

| bebelusha93 explică (pentru Pitzipoanca):

Chiar nu are relevantza raspunsul tau...tocmai pentru ca nu vreau sa fiu tinuta in spate 3-4 imi doresc sa intru la buget...Mai bine te abtineai cu comentariu tau de 2 banitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce facultate vrei să dai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu te apuca sa judeci, pentru ca nu cred ca, cunosti situatia reala, o medie asa mica nu inseamna ca nu are sanse la buget, depinde de concurenta, in ceea ce tine de tinutul in spate nu cred ca te priveste pe tine, nu e frumos sa judeci lumea asa dupa prima impresie, daca faci asta, cam faci ce face toata lumea, incearca sa fi diferita, unica!

| Vichtory a răspuns:

Depinde de ce facultate.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti in masura sa-mi dai sfaturi. Mersi.

| bebelusha93 explică (pentru anonim_4396):

La ecologie si protectia mediului si management, marketing.

| bebelusha93 explică (pentru Pitzipoanca):

Nici tu nu erai in masura sa imi dai sfaturi mie. daca tu nu ai dat bacul sau l.ai dat cand nu erau camere, inteleg comentariul tau
rautacios...
Multumesc pentru raspuns, adica pentru nimic

| Purec a răspuns (pentru bebelusha93):

La management si marketing o sa fie pe examen, nu pe media de la bac ( asta la ase cel putin), la ecologie si protectia mediului sanse exista, dar din pacate destul de mici. Eu zic sa optezi pentru marketing si sa dai examen. Asa e cel mai frumos

| bebelusha93 explică (pentru Purec):

La Craiova si pitesti unde am eu de cand se merg, nu se da examen...din pacatesad

| Purec a răspuns (pentru bebelusha93):

Imi pare rau sa aud asta. In Bucuresti e pe examen de anul asta. Verifica totusi si in orasul tau. Anul trecut si in Bucuresti a fost pe dosar. Sau de ce nu, incearca sa vi la Bucuresti. Pana la urma distanta dintre Pitesti si Bucuresti nu este chiar uriasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bebelusha93):

Succes! Având în vedere ce note s-au luat la bacul de anul ăsta...eu zic că ai șanse.E totuși medie mare.

| Pitzipoanca a răspuns:

Hai sa-ti explic cum sta treaba. Tu vrei orice facultate, doar sa fie la buget. Asta inseamna, de obicei, matematica, fizica, etc. In cazul in care ai mare noroc. Ajungi acolo si te trezesti complet paralela cu orice se preda. Apoi realizezi ca nu ai sanse sa-ti iei anul, daramite sa ramai la buget. Asa ca renunti si eventual iti vine mintea la cap si te apuci de ce ti-ar placea tie.
Am cunoscut multe persoane care au prins buget si au ramas acolo. Dar au terminat facultatea si canta in frunza acum. Au realizat ca au parazitat parintii 4 ani degeaba. Hrana si tot ce tine de supravietuire, in cei 4 ani de facultate, tot parintii o vor asigura.
M-am saturat sa vad oameni cu diploma in mana care spun "Pentru ce am facut o facultate?".

| bebelusha93 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru incurajare...O sa depun maine contestatie la biologie, eu cred ca meritam 9, si am luat 8, 10..Macar incer, nu am nimic de pierdut!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bebelusha93):

Iubita, eu nu am copiat niciodata in viata mea. Si sunt la o facultate unde s-a intrat EXCLUSIV pe baza examenului de admitere. Care a fost cam de 5 ori mai dur decat cel mai greu bac. Ca sa inteleaga si creierasul tau minuscul.

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

"Succes! Având în vedere ce note s-au luat la bacul de anul ăsta...eu zic că ai șanse.E totuși medie mare."

Sanse exista dar nu sunt asa de mari. Ce vezi tu la televizor este doar dezinformare. Sunt foarte multi elevi cu note mari, doar ca televiziunile tot insista sa arate partea negativa. Se face in fiecare an o intreaga telenovela pe seama bac-ului, dar in realitate lucrurile nu sunt chair atat de rele.

| bebelusha93 explică (pentru Pitzipoanca):

Nu cred ca am inteles nici eu raspunsul tau, nici tu intrebarea mea.Azi cand am fost sa vad rezukltatele, tinand cont ca sunt la unul dintre cele mai bune licee din oras, cei care au picat plangeau si eu plangeam pentru ca am luat nota mica.Chiar am invatat tot anul, si ma simt neindreptatita si nota mi se pare foarte mica.Toti mi.au zis sa tin cont ca la nivel de tara au fost note foarte mici...Mie imi place chimia si matematica.Si vreau sa merg pe as si pe chimie. speram ca intrebarea care am pus.o sa ma ajute, sa vad daca am vreo sansa.Nu la orice facultate ci pur si simplu asta a fost intrebarea... Daca as vrea sa fac vreo facultate la intamplare la mine in oras este o facultate cu toate locurile bugetate, as putea sa merg acolo, dar nu vreau. Poate nu m.am exprimat corect prin intrebarea pe care am postat-o.

| Purec a răspuns (pentru Pitzipoanca):

"Iubita, eu nu am copiat niciodata in viata mea. Si sunt la o facultate unde s-a intrat EXCLUSIV pe baza examenului de admitere. Care a fost cam de 5 ori mai dur decat cel mai greu bac. Ca sa inteleaga si creierasul tau minuscul"

Hai nu te mai lauda atat ca nu are rost. Fata a intrebat ceva si tu ne povestesti de realizarile tale marete. Plus ca admiterea pe baza de examen, mie unul mi se pare o sansa in plus. Iti alegi facultatea la care chiar vrei sa ajungi si ceea ce iti place si atunci si examenul va devenii mai usor. Si hai sa nu aberam, ca nu ai copiat niciodata in viata ta, ca nu te crede nimeni. Fiecare dintre noi a copiat cand a avut ocazia.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bebelusha93):

Mai, bafta multa. Citind raspunsurile date celorlalti, eu spun ca nu te costa nimic sa faci constestatie.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Purec):

Esti complexat cumva? Nu am niciun motiv sa mint, nu am nicio retinere pe acest site.
Poate e socant pentru tine sa afli ca exista oameni care nu fura, chiar daca au ocazia, dar obisnuieste-te.

| Purec a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu sunt complexat de nimic pitipoanca mica, doar ca ma deranjeaza oamenii ca tine care se baga in seama fara sa fie nevoie de parerea lor. Persoana a postat o intrebare, iar tu in loc sa ii raspunzi o jignesti. Nu stiu la ce facultate esti, si nici nu imi pasa. Sti cum e, poti sa ai 10 facultati si 10 doctorate, totul e in zadar daca atunci cand deschizi gura emani prostie in stare pura

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Purec):

Pacat ca aici nu deschide nimeni gura, nu? Doar se tasteaza. In fine, nu meriti efortul... Daca ai fi citit raspunsurile mele si te ajuta neuronul, era bine. Dar asa... Bafta multa. O zi faina sa ai.

| bebelusha93 explică (pentru Purec):

Sunt din slatina, si de asta voiam la pitesti sau Craiova

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Da tu esti in masura sa dai sfaturi la altii sau sa ii judeci? Cine te crezi? Esti tu cumva buricul pamantului si nu stiu eu, sau ce? Este o vorba care zice ca gura bate curu' asa ca ai grija, nu cred ca esti in masura sa dai tu sfaturi, poate in cercurile tale de cocalari esti privita ca si mama Omida, dar nu si aici, mergi pana la baie, priveste-te in oglinda si da-ti 2 palme ca sa te trezesti!

| Purec a răspuns (pentru Pitzipoanca):

"Pacat ca aici nu deschide nimeni gura, nu? Doar se tasteaza"
Esti slaba rau, gandesti putin si agitat happy Ironie ieftina, de copil de clasa 4, nu impresionezi pe nimeni. Ori ai doar 15-16 ani si te ascunzi in spatele monitorului si faci pe desteapta, ori ai intarzieri in dezvoltarea neurologica. Care este adevarul? iti pot recomanda un doctor bun