| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Cum as putea sa reprezint grafic numarul de locuitori pe continente?

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| shmata a răspuns:

Cu excel.

Microsoft Office, Excel.

| croix a răspuns:

Si eu am avut un grafic acum ceva timp si l-am facut in Microsoft Excel (Insert -> Chart). happy

| RosaL a răspuns:

Microsoft Excel.

| BBAlyss explică (pentru croix):

Vreau sa il desenez pe o foaie si nu stiu cum

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Foloseste pentru fiecare continent un dreptungi pus pe verticala, apoi ia o unitate de masura, sa presupunem 1cm.Acest cm aplicat pe dreptunghi, sa zicem ca reprezinta 500 000 de locuitori.Vezi ce populatie are continentul respectiv si aplici-cu o culoare, atatia cm de cate ori ai cate 500 000 de locuitori.O sa rezulte reprezentarea grafica pe continente. poti modifica unitatile de masura, ca sa-ti intre pe pagina.