| Everlasting a întrebat:

Cum as putea sami măresc notele la matematica?

Răspuns Câştigător
| andrei45 a răspuns:

Solutie:
Daca ai ore de dimineata, vii acasa( la pranz), linistit, mananci, de relaxezi, etc. Mai tarziu cu o jumatate de ora - o ora te apuci de invatat si exersat la matematica. Fa asta cam 1 ora - 1 ora si jumatate. Dupa, mai pe seara faci tot la fel.
Daca ai ore de la pranz, dupa ce vii de la scoala( liceu ), mananci, te relaxezi cum am mai zis si dupa te apuci de invatat si de exersat tot o ora- o ora si jumatate si dimineata faci la fel.

7 răspunsuri:
| Crystyan_Butu_1974 a răspuns:

Invatand happy

| AlexElektro1987 a răspuns:

Fa si tu exercitii acasa si raspunde la ore sau dai mita, dar mai bine fa exercitii.

| FoundYouLover a răspuns:

Pai ai trei variante:
1. inveti de unul singur (dar daca chiar nu te pricepi la matematica probabil o sa-ti placa mai mult variantele 2 si 3);
2. rogi pe cineva care se pricepe sa te ajute la invatat;
3. copiezi, dar vezi sa nu fii prins.
BAFTA!

| greenpill a răspuns:

Incearca sa faci macar 20 de exercitii pe zi, dar fara sa te grabesti si mai poti apela la un meditator.

| zurick a răspuns (pentru FoundYouLover):

Daca il asculta n-are cum sa copieze

| zurick a răspuns (pentru FoundYouLover):

Draga,
1.Te duci la el si-i arati o problema pe care ai incercat-o si-i spui sa-ti spuna daca e buna sau nu, iar daca nu il rogi sa ti-o explice
2.Invata lectia(dar nu ca un papagal, incearca sa le intelegi)
3. Aplica ce stii in probleme simple, dar sa faci asta de mai multe ori pana esti sigur c-ai inteles
4. Daca te pricepi la altceva (de exemplu engleza) cere-i ajutorul unuia din clasa de la tine la mate si tu ajuta-l la alt obiect.(eu asa fac ca sa inteleg fizica)
5. Daca nu poti de unu singur si daca parintii isi permit poti sa faci pregatire.
Bafta!

| Ibrahimovic a răspuns:

Vad ca nici limba romana nu-ti place...