| IoanaMaria20000 a întrebat:

big grin
Cum aflu cu cine sunt in clasa daca sunt 2 clase de filologie.?

18 răspunsuri:
| andreix2c a răspuns:

Vei afla de la liceul la care a-i fost repartizata, dupa inscrieri, adica dupa 26 iulie.
Si la mine e la fel.
Sunt 3 clase de mate-info, la mine: 9B, 9E, 9D, dar voi afla la care sunt dupa ce se vor face inscrierile.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Păi depinde. Una bănuiesc că e bilingvă şi alta simplă, nu? Sau dacă sunt ambele clase pe aceeaşi listă atunci jumate din ei vor fi colegi cu tine în ordinea medilor.
Dacă nu şti colegii dintr-o clasă intri aici:
http://admitere.edu.ro/IndexHarta.aspx
Alegi judeţul în care locuieşi apoi dai 'lista specializărilor pentru judeţul x ' (x=jueţul pe care l-ai ales) şi o să-ţi apară acolo liceele, dai click pe el şi o să-ţi dea profilele, dai click unde sunt scrise numărul de locuri şi îţi vor apărea canditaţii în funcţie de media de admitere.

| ade291 a răspuns:

Cu o saptamana inainte sa inceapa scoala (sau cam asa), la fiecare liceu ar trebui sa se afiseze o lista cu repartizarea pe clase.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

Pai nu. in carticica aia scrie filologie 2 clase. atat happy si daca ar fi asa sa ne puna pe 2 clase ne ia pe primi 28 prima clasa si a 2 a clasa urmatorii pana la 58, nu?

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria20000):

OF, nu înţeleg ce zici. Fă-i cum ţi-am zis mai sus şi oricum o să înţelegi ma bine.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

Uite, toti cei care sunt la filologie sunt pe aceeasi lista! eu vreau sa aflu care vor fi colegi cu mine, eu sunt printre primele.

| Adry05 a răspuns:

Câţi sunt de toţi? Dacă tu eşti printre primii, atunci cred că primii 29 vor forma clasa ta.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

56 sunt toti. dar am auzit ca vor fi de ales optionale - engleza sau franceza, si se vor pune cei care vor la engleza intr-o clasa si cei la franceza intra-alta...dar faza e ca mai multi vor engleza si mai putini franceza

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria20000):

Înseamnă că tu vei fi cu primii 29.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

De unde stii asta?:-s

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria20000):

Că la mine în oraş fiecare clasă are 29 de elevi. Bănuiesc că aşa e peste tot.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

Pai noi suntem 56 la filo, deci e posibil sa fim 28.

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria20000):

Eh, mărog. Acu 1-2 diferenţă ce mare chestie.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

Si tu esti a 9 a? filo?

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria20000):

Da.

| IoanaMaria20000 explică (pentru Adry05):

Simplu?

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria20000):

Bilingv engleză.

| kteichd a răspuns:

Pe admitere.edu.ro parca