| anonim_4396 a întrebat:

daca fac profil real stiinte ale naturii ce pot sa devin in viata?

6 răspunsuri:
| Giulia_5490 a răspuns:

Ce vrei tu!winking

| AnnAnne a răspuns:

Toata treaba cu legatura dintre profilul liceului si meseria din viitor e una din cele mai gresite conceptii ale unui adolescent care urmeaza sa intre la liceu.Prea putin conteaza profilul, mai mult facultatea (daca vei dori sa faci una, bineinteles). Succes!

| angelfromabove a răspuns (pentru AnnAnne):

Pai daca fac stiinte ale naturii ce pot sa fac la facultate? vezi depinde si de profil crel faci la liceu

| angelfromabove a răspuns (pentru AnnAnne):

Pai daca fac stiinte ale naturii ce pot sa fac la facultate? vezi depinde si de profil carel faci la liceu

| AnnAnne a răspuns (pentru angelfromabove):

Stiintele naturii se bazeaza pe fizica, chimie, biologie. Poti deveni cercetator, inginer, arhitect, electronist, medic, biolog, profesor etc, dar repet: poti deveni orice iti doresti tu, insa profilul iti formeaza o anumita structura mentala care va fi necesara daca vrei sa dai la facultati cu profil tehnic sau medical. Liceul nu iti asigura un job, cum nu o face nici facultatea, insa te pregateste pentru o specializare.

| angelfromabove a răspuns (pentru AnnAnne):

Da mersi mult stiu de asta dar ziceam si eu e o intrebare:d