| Mihai473736 a întrebat:

Bună TPU! Deci nu am fost la teza la engleza,iar doamna mi-a zis că trebuie să o dau azi.Din păcate, nu am putut ajunge nici azi la liceu, am înțeles că doamna s-a supărat că n am fost.Deci credeți că ea are voie sa refuze să îmi mai de a teza și să mă lase cu media neîncheiată?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, are dreptul, din pacate pentru tine.

| user0010 a răspuns:

Dacă ai avut un motiv bine întemeiat, sau a fost o situație urgentă, ar trebui să înțeleagă și dumneaei că nu ai putut ajunge la oră. Discuți cu dânsa despre acest lucru și dai ora următoare teză, nu mi se pare corect să te lase cu media neîncheiată, din cauza unei absentări.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca intr-adevar te ai simtir rau aduci scutire medicala de la medicul de familie, dar medicul nu i ti va da scutire daca tu nu ai avut nimic ci doar nu ai invatat si nu aveai chef de scoală. Scutirile medicale se dau numai după ce medicul de familie sau specialistul daca ai fost internat, te au consultat si intr-adevar se adevereste ca tu ai fost bolnav si nu ai putut merge la ore, daca insa medicii constata ca esti sanatos tun nu i ti va da scutire, ca ar insemna sa faca fals in declaratii sa mintă, si vor fi pedepsiti cu desfacerea contractului de munca sau cu amenzi, ori nimeni nu i si face rau cu mina lui, niciun medic.

| Mosotti a răspuns:

Teza la engleza?! De cand se da teza la engleza? Poate lucrare.

Lasa ca ii trece supararea, se mai intampla sa nu poti ajunge.
Ii zici sa dai si sa-ti zica cand si o dai.

| Mihai473736 explică (pentru darrio2007):

Chiar daca voi fi prezent la următoarele ei ore?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mihai473736):

Daca este profă de treabă, da. Dar de teză tot nu scapi. Tot in binele tău va fi.