| Alexandra1859 a întrebat:

Buna, TPU! Învat la scoala in sistemul hibrid și săptămâna aceasta trebuia sa fiu prezenta fizic la ore. Dacă sunt nevoita sa fiu online la ore, voi primi absente?

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Si de ce nu te duci la scoala? Ai vreo problema? Sau faceti toti online. Nu prea se intalege intrebare. Daca sunteti toti online nu primesti absente, daca sunt toti la scoala si tu nu te duci, o sa iei absente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa primesti absenta din moment ce esti prezenta online.

| Alexandra1859 explică (pentru GdX):

Invat în sistem hibrid, deci suntem împărțiți în 2 grupe și facem rotația cate doua saptamani(o grupa la scoala si una online), iar eu am o viroza ușoară, dar nu vreau sa creez suspiciuni și prefer sa raman acasă, online.Si eu am intrebat daca primesc absente, având în vedere că trebuia să fiu la scoala fizic

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Pai daca faceti hibrid inseamna ca faceti online cu randul, jumatate de clasa online o sapt si jumatate urmatoarea sapt.
Atata timp cat esti prezenta, indiferent daca esti fizic sau online, profesorii nu iti pot pune absente. Desi nu m-ar mira sa te trezeasca vreunul sa iti puna absenta cand tu nu esti absenta. laughing Acum na, nu stiu ce profesori ai pe acolo.

| Alexandra1859 explică (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

Da, ma gândeam ca exista vreo regula clara, dar cred ca depinde mult și de profesori

| GdX a răspuns (pentru Alexandra1859):

Am inteles, pai daca stai conectata online nu ar trebui sa primesti absente. Explici profesorilor ce si cum si nu ar trebui sa fie nicio problema.

| DanielDanny a răspuns:

Pai de unde sa stim noi ce face scoala ta? Fiecare scoala hotaraste ce face din ce am inteles!
Vorbeste cu profesorii si explica-le situatia!
Daca esti prezent online si profesorii tot iti pun absenta fa dovada ca ai fost prezent online, ziua si orele si mergi la Director sa lamuresti situatia daca ai avut un motiv intemeiat!

| Whateverrr a răspuns:

Depinde de bunavointa profesorilor