| nastaseelenacristina a întrebat:

Buna TPU. Pentru a trece la buget la facultate (am obtinut 9.46) se tine cont de varsta?

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu. Atata timp cat e prima ta facultate, indiferent de varsta, admiterea la buget se va face strict pe note.

| nastaseelenacristina explică (pentru StoicAnalysis):

Nu e admitere eu trec acum an 2

| StoicAnalysis a răspuns (pentru nastaseelenacristina):

Am inteles... In cazul asta nu stiu nici eu criteriile dupa care se ia. Si eu tot in anul 2 intru dar spre deosebire de tine, eu am intrat la buget din prima. Acum depinde de conducerea facultatii respective cum opereaza in aceasta situatie. Poti sa te interesezi la secretariat sau sa intrebi ceilalti colegi care stiu.

| Cipi1212 a răspuns:

Eu cred că depinde nota.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta varsta, important este rezultatul care te claseaza in numarul locurilor bugetate.