| Feri5 a întrebat:

Sunt in clasa 9 pe științe ale naturii. Am deficiente de auz și port aparate auditive. Ma descurc foarte bine la informatica, chimie și biologie. Pe viitor as vrea sa dau la medicina, dar nu știu dacă voi putea face fata cu problema mea. Va rog din suflet sa-mi spuneti dacă am șanse la medicina și dacă nu, va rog sa-mi recomandați alte facultăți. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca ai sanse, daca te pricepi, esti sigur si stii ceea ce faci. Facultati de medicina ar fi mai multe in tara: Universitatea de Medicină şi Farmacie „Carol Davila" Bucureşti, Universitatea de Medicină şi Farmacie „Grigore T. Popa" Iaşi, Universitatea de Medicină şi Farmacie „Victor Babeş" Timişoara. Mergi acolo unde este mai bine pentru tine si mai aproape.

https://newsmed.ro/universitatile-de-medicina-din-romania/

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ce treaba are una cu alta?

| mihai69 a răspuns:

Dacă aparatele auditive te ajută să auzi cât de cât normal, da.
Altfel e posibil să ai oarece greutăți în a asimila unele cunoștințe. De exemplu, crezi că ai putea ausculta cum trebuie un pacient?

| Feri5 explică (pentru mihai69):

Eu am acasă un stetoscop adevărat și se aude foarte bine bătăile inimii.

| mihai69 a răspuns (pentru Feri5):

Atunci, spor la învățat! și baftă la admitere.