| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU. Sunt in clasa a-viii-a si am de dat teza pe sem I. Imi puteti da modele de subiecte la geografie, matematica, romana? Va rog. Dau funda!big grin

8 răspunsuri:
| Seby80 a răspuns:

Eu am dat la geografie de curand. M-a spart, a fost greu tare, trebuie sa stii subdiviziunile fiecarei zone de munti, tot tot tot iti spun eu, harta aia muta e ce-a mai grea, mi-a facut 10 000 de nervi laughing, eu iti zic sa repeti tot, o sa ai nevoie! Bafta big grin

| Asfgrhr a răspuns (pentru Seby80):

Nu imi spui subiectele de la teza? te rog. daca da, id-ul meu este hr.andreea@yahoo.com

| Seby80 a răspuns (pentru Asfgrhr):

Erau pentru Vrancea, asa scria pe fundalul foii,, Vrancea'', cred ca erau luate dupa net, dupa site-ul inspectoratului (edu.ro) si poate iti da de acolo. Si subiectele nu le mai stiu, ca nu ne-a lasat foile sad Sper ca te-am ajutatwinking

| Asfgrhr a răspuns (pentru Seby80):

Aha. mersi mult oricum.

| RoxyGirl a răspuns:

Cauta pe didactic.ro

| Asfgrhr a răspuns (pentru RoxyGirl):

Am cautat si nu prea am gasit.

| Cineva5 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii! Si eu am dat teza la geografie saptamana asta si nu mi s-a parut greu, insa trebuie sa ai minime cunostinte.Harta muta a fost cea mai usoara,nu trebuie sa te sprie ca nu o sa iti dea sa gasesti niste munti mici, nesemnificativi ci trebuie sa recunosti unitati majore de relief.Mie mi-a dat ceva cu variante la primul punct, apoi niste fraze lacunare si o caracterizare a grupei nordice din Carpatii Orientali.