| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la filo intensiv engleza. La ce dau teza si bac? La ce facultati pot merge?

7 răspunsuri:
| EneRomica98 a răspuns:

Pai teza o sa dai la engleza si alte 2 materii pe care le faci mai intensiv si bac vei da la engleza romana si o materie la alegere de fapt de vor pune ei sa alegi dintre 2 materii! FUNDA?

| robertrobita a răspuns:

Salut vei da bacul la romana,engleza, istorie si o materie la alegere dintre geografie, filozofie, economie si psihologie...iar facultati iti poti alege orice in afara de cele care se axeaza pe stiinte exacte(matematica si fizicawinking sper ca am fost de ajutor, Funda?

| Captoresque a răspuns:

La filo dai bacul la română, istorie și ca a treia materie ai de ales din: Geografie, Logică și argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie sau Filozofie.

Ca facultăți poți să te duci absolut unde vrei, poți să te duci și la Politehnică sau Medicină, doar că o să ai de compensat suplimentar ulterior pentru examenul de admitere și în general în facultate din cauza carenței de matematică, fizică sau chimie din liceu.

| Captoresque a răspuns (pentru robertrobita):

Nu dă BAC la engleză, băi. Engleza se dă doar la competențe, nu și ca obiect de examen la bacalaureat, indiferent dacă e la intensiv sau nu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La ce facultate vrei tu

| SLS a răspuns:

Romana,engleza si inca doua la alegere(teze, bac).La faculatate poti merge unde vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Captoresque):

Am auzit ca dai o competenta la engleza, deci nu bac si la TIC, asa am auzit. Si ce faci iti da proba scrisa la tic?