| Cristina_Cristina_1995_hO4T a întrebat:

Buna tpu.Va rog sa ma ajutati si pe mine, am o intrebare, cum as putea continua scoala? Am terminat doar 5 clase din anumite motive, mentionez ca am aproape 24 de ani și chiar imi doresc daca as putea sa imi termin scoala si chiar si liceul si sa am o meserie ar fi minunat. Am auzit de tot felul de cursuri dar nu stiu la cine sa apelez, astept părerile voastre, mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face clasele de gimnaziu, in cazul tau cl.VI-VIII, in programul "A doua sansa" si apoi liceul la seral sau cu frecventa redusa.

| Cristina_Cristina_1995_hO4T explică (pentru Ioandelasal):

Mi-ai dori dar nu stiu cum si unde sa ma duc am sa incerc sa ma duc oana la scoala unde am invatat si am sa sa interesez oricum multumesc frumos

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristina_Cristina_1995_hO4T):

Te poti interesa si la scoala unde ai invatat dar si la Inspectoratul Scolar din judetul tau.