| Cristina_Cristina_1995_hO4T a întrebat:

Buna tpu.Va rog sa ma ajutati si pe mine, am o intrebare, cum as putea continua scoala? Am terminat doar 5 clase din anumite motive, mentionez ca am aproape 24 de ani și chiar imi doresc daca as putea sa imi termin scoala si chiar si liceul si sa am o meserie ar fi minunat. Am auzit de tot felul de cursuri dar nu stiu la cine sa apelez, astept părerile voastre, mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face clasele de gimnaziu, in cazul tau cl.VI-VIII, in programul "A doua sansa" si apoi liceul la seral sau cu frecventa redusa.

| Cristina_Cristina_1995_hO4T explică (pentru Ioandelasal):

Mi-ai dori dar nu stiu cum si unde sa ma duc am sa incerc sa ma duc oana la scoala unde am invatat si am sa sa interesez oricum multumesc frumos

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristina_Cristina_1995_hO4T):

Te poti interesa si la scoala unde ai invatat dar si la Inspectoratul Scolar din judetul tau.