| Byby06 a întrebat:

vreau sa stiu daca pentru a intra la medicina trebuie neaparat sa faci liceu de bio-chimie sau stiinte. Am nevoie de raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| AnneღU a răspuns:

Nu, nu trebuie. De exemplu un coleg de al meu vrea sa dea la medicina. Suntem mate-info. Nu trebuie decat sa dai bacu la una din acestea. Si oricum facultatile vor avea examen de admitere la bio-chimie. Insa nu e obligatoriu sa faci un profil de stiinte! Insa na, daca esti hotarata sa mergi pe medicina, mergi pe stiinte. Good luck!winking

7 răspunsuri:
| Byby06 explică (pentru AnneღU):

Eu ma gandeam sa fac profil filologie si sa dau la medicina, se poate?

| AnneღU a răspuns (pentru Byby06):

Da se poate... Ti-am zis, v-a conta mult nota de la bac. Si la facultate vei avea examen de admitere! Nu conteaza ce faci in liceu.Dar cu atat mai bine ca e profil teoretic big grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti da la orice facultate, indiferent de profilul liceului absplvit. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Preferabil este să faci profilul de bio-chimie, te ajută foarte mult pentru admitere dar poți face foarte bine și un alt profil la liceu.
Indiferent ce alegi, să ai succes!
Pa, pa.

| crinutzazozo a răspuns:

Nu nu este neaparat sa faci profilul de bio-chimie.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, trebuie sa il faci.

| BlueViP a răspuns:

Nu, nu trebuie. Trebuie sa dai un examen de admitere.