| aleexkdos90 a întrebat:

Bună tuturor! Azi ne-a trimis diriginta situația noastră școlară, deoarece am avut practica fiind la un liceu tehnologic și am terminat mai târziu. Fără absențe, media la purtare 10 și media generală 9, 77. Eu vreau să mă transfer la un liceu teoretic și mi-au zis sa merg după 15 iulie sa depun cererea și cu actele necesare care mi le-au zis... Acum întrebarea este, credeți că îmi va aproba cererea liceul? eu am fost pe protecția mediului și vreau să merg pe științe ale naturii, ultima medie, adica cea mai mare din clasă a fost 9, 66. Am șanse?sad

11 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Șanse ai. Ai media generală destul de mare, felicitări!
Și chiar dacă nu se aprobă, merită să încerci. N-ai nimic de pierdut.

| aleexkdos90 explică (pentru adryang78):

Mulțumesc!

| Robert2526 a răspuns:

Felicitari in primul rand! Daca sunt locuri in clasa respectiva ( depinde de cat e multi elevi sunt deja acolo) atunci se aproba.

| aleexkdos90 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc frumos!

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa îți aprobe, uneori de la unele licee tehnologice te poți transfera mai greu pentru ca multe nu au elevi, dar trebuie sa îți aprobe cererea, cu media asta ai mari șanse, nu te îngrijora

| Hyperion7 a răspuns:

Ai șanse!

| aleexkdos90 explică (pentru LisaJulie):

Mulțumesc de răspuns!

| aleexkdos90 explică (pentru Hyperion7):

Sa speram! Mulțumesc!

| Hyperion7 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Ai, garantez eu!
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare s epot realiza la INCEPUT de an scolar, adica la sfarsit de august, sau inceput de septembrie!

| darrio2007 a răspuns:

Ai șanse.