| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, care este cel mai sănătos suc din comerț?

16 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

Nici unul

| gabicoo a răspuns:

Apa minerala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cola bineînțeles

| Hyperion7 a răspuns:

Nu exista suc sănătos!
Nici cel de casa nu este sănătos, asta pentru că îți crește glicemia foarte mult.
De ce?
Pentru că bei apa cu zahar, așa, daca mănânci fructul cu totul, fibrele mai reduc din creșterea bruscă a glicemiei

| Delllla a răspuns:

Granini.

| Madaxo97 a răspuns:

Niciunul

| Magie2525 explică (pentru suntserios):

Cum să fie cola sănătos?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Magie2525):

Am răspuns și eu aleator... Cam că întrebările tale.

| LisaJulie a răspuns:

Orice are zahar nu este sănătos! Toate au zahăr

| doctorandus a răspuns (pentru Magie2525):

Cola fara zahar e sanatos, are mult fosfor.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Fă șpriț cu ea laughing

| ReddY25 a răspuns:

Mai nici unul din fericire

| darrio2007 a răspuns:

Niciunul.

| Cipi1212 a răspuns:

Cel care are pulpă de fructe.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici unul!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cele fara zahar sunt sanatoase pentru ca nu au zahar dar sunt nesanatoase pentru ca au indulcitori artificiali si alti aditivi.
Cele "naturale" nu sunt chiar asa sanatoase pentru ca au fructoza multa care se comporta ca si zaharul.
Eu recomand daca ai pofta de suc sa iei unul care sa nu aiba asa mult zahar si fructoza ca celelalte si sa aiba mai putine calorii ca celelalte. De ex unul ar fi Nestea/Lipton/Fuzetea (stiu ca sunt considerate ceaiuri dar au gust bun si au jumatate din caloriile si zaharul pe care le are coca cola sau fanta. Alt exemplu, dar pe locul 2 ar fi Tymbark Cool (atentie, cool nu tymbark normal), eu mai beau din cand in cand si e foarte bun la gust. Am zis de astea pentru ca astea se gasesc in majoritatea magazinelor