| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, de ce este ars acel om : " https://youtu.be/UVeeGajyE3o?si=VeU1EMK3AQXY-ARc "?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

De un foc de lemne. De ce te intereseaza numai lucruri morbide? Ai tot dreptul, nu zice nimeni. Dar, ce vezi atat de interesant la cadavre? Corpul are importanta cat timp este animat, odata ce ramane doar materie organica neanimata, oamenii se debaraseaza de el in mod ceremonios, cat mai demn, comform religiei lor, si gata. De acee, o minune prin care ar fi pastrat doar corpul, neanimat, nu ar avea sens. Sa zicem ca corpul tau, datorita unor saruri din sol, ar fi pastrat, cat de cat. Ce diferenta mai face asta pentru tine? Te mai vad si urmasii cu o infatisare groaznica, pastramizat ca Parscheva.

| Magie2525 explică (pentru minrest):

Îmi pare nespus de rău pentru acel om care arde în flăcări și vreau să știu de ce îl arde.

| minrest a răspuns (pentru Magie2525):

Ma bucur sa te informez ca este vorba de un ritual funerar, omul este hindus si i se face ritualul funerar comform religiei lui. Este ars complet, inseamna ca e o familie bogata, majoritatea sunt doar prajiti putin. PS. Tu nu ai suflet rau, pana la urma.

| ioana748 a răspuns:

Omul nu mai este in dimensiunea aceasta.
A lasat haina si a plecat. Ceea ce arde este doar haina pe care a purtat- o in calatoria lui pe Pamant.