| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, de unde vin viermii care sunt scoși din cățel?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Sunt niste paraziti pe care ii poti lua si tu, sunt oua microscopice sau chisturi, in sistemul digestiv se dezvolta si se fac mari sau foarte mari.
Oul de parazit se gaseste in fecalele animalului, blana animalulului, in sol, ape.
Viermii aia sunt de fapt mai multe tipuri de paraziti unii transmisibili animal-om, animal-animal.
Deparaziteaza-ti frecvent cainele [ la 3 luni intern si extern lunar ]

| Magie2525 explică (pentru alina2k18):

Despre acest videoclip întreb : " https://youtu.be/Ll8tWtKIJCc?si=lDRG3sZfHVVvqq9c ".