| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, demonii nu pot fi văzuți, nu?
Ei sunt invizibili sau cum?

10 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

E la misto intrebarea? Normal ca nu se vad, ca nu au forma fizica decat daca poseda ceva. Sunt in taramul astral ( adica in lumea viselor sa zicem asa).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt inventati nu invizibili

| DandG2304 a răspuns:

Nu se vad, dar ii poti simti. Le simti prezenta

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Dar tu ii poți vedea?

| gabicoo a răspuns (pentru SuNaM):

Nivelul intelectual al fetei ăsteia este de clasa a IV-a.

| gabicoo a răspuns:

Îi vezi zilnic la Romania TV: Ciolacu, Ciucă, Simion, Lasconi. Singura care nu este deși pare, e Diana Șoșoacă.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

La fel ca ingerii.
Sunt energii. Ii vezi doar daca ti se arata ei.
Citeste cartile lui Florin Gheorghita si vei intelege mai multe.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Eu cred ca Lasteauacarearasarit ți-a dat un răspuns foarte bun. Chiar cred ca ți se arata doar dacă vor ei. Eu ii simt mai mult când sunt în paralizie în somn, simt ceva atât de rau în preajma mea ca nu am cuvinte sa descriu. Majoritatea ar spune ca sunt demoni ce simt și aud, poate si vad sub diferite forme. Mi s-a arătat sub forma unui schelet care stătea deasupra mea. Taicamiu și el a avut și a văzut un demon în carne și oase, asa cum e descris el cu coada, coarne. (Tot tacâmul) napustindu-se asupra lui și strângând-ul de gat. Ca e doar mintea care ne joaca feste și ne arată fricile noastre cele mai puternice nu știu, dar cred ca demonii se hrănesc din frica noastră, ei se mai numesc și arhoni cică. Au diferite denumiri pentru ca sunt de mai multe categorii

| darrio2007 a răspuns:

Ai văzut vreodată un demon?