| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, există profil de liceu " Știința informării și a documentării "?
Dacă există, ce licee au asemenea profile?

4 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu, există ca specializare la facultatea de Istorie și Filosofie.

| Magie2525 explică (pentru MeisterSchnitzel):

De unde știi că nu există? Nici măcar ca materie la un profil de liceu nu există?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Magie2525):

Nu există deoarece e mult prea specific - e ceva ce se face la facultate, la liceu te axezi mai degrabă pe istorie în generală, ca știință unitară. Că studiați și despre izvoare istorice, surse primare vs. secundare, scrise vs. nescrise - aia e altceva.

| LisaJulie a răspuns:

Îmi pare rău dar nu! Un profil similar este științe sociale