| Elena093 a întrebat:

Bună!
Vreau să intru în curând la profesională.
Ce părere aveți despre ea?
Cei care sunt la Dinicu Golescu din București, îmi pot spune cum este acolo?
Care este cel mai bun liceu tehnic din București?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un liceu tehnic inseamna curs de zi penytru urmatorii 4 ani, terminand liceul si sanse sa dai BAC-ul.
Pe cand o prosfesionala este de 3 ani care te invata doar meserie si nu termini nici un liceu, neavand sanse sa primesti diploma de terminare a liceului de 12 ani si nici posibilitatea sa dai BACul.

Din pacate este imposibil sa mergi la profesinala si la seral in acelasi timp, fiind nu vei fii in stare sa le faci pe amandoua in acelasi timp, nici sa inveti la ambele in acelasi timp!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Horataste-te vrei 'a profesionala sau vrei la un liceu tehnic?
Eu ti-as recomanda sa faci un liceu, sa termini 12 ani si sa iei BAC-ul, ca sa ai o sansa la facultate sau la o munca mai bine platita.
Doar daca nu esti interesata sa inveti, poti merge direct la profesionala.

| Elena093 explică (pentru Violleta2022):

Îmi poți spune și mie te rog care este diferența dintre un liceu tehnic și o profesională?
Eu vreau să învăț si sa merg facultate dar la fel de mult îmi doresc si un atestat la o meserie.
Mă gândeam să merg la profesională și la seral după că așa le obțin pe toate...