| Ciorbadevaca a întrebat:

Bună! Vreau să studiez psihologia la UAIC dar nu știu ce șanse am să mai intru în septembrie. Dacă m aș duce la altă factura tot din UAIC aș putea să mă transfer după la psihologie?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Tot pe site scrie ca prima conditie:
"compatibilitatea programelor de studii şi a planurilor de învăţământ;"

De exemplu dacă faci un an de inginerie și vrei să te transferi după- programele de inginerie și psihologie sunt foarte diferite în ceea ce privește conținutul, obiectivele și competențele vizate.
Prin urmare, este puțin probabil ca majoritatea materiilor să fie considerate compatibile. Astfel, recunoașterea creditele obținute la inginerie pentru transferul în psihologie poate fi limitată.
Este important și de unde te transferi

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Acuma nu vreau sa te descurajez dar sa fii sigur ca nu o sa ai loc in septembrie.
Nu te poti transfera decat daca esti la alta facultate tot de psihologie, doar dupa ce ai terminat primul an si ti-ai luat toate examenele, ai nevoie de aprobarea rectorilor de la ambele universitati

| Ciorbadevaca explică (pentru Yurisa):

Citisem pe site ul universitati ca e posibil transferul între specializări

| LisaJulie a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai aștepți un an și apoi vei intra poate printre primii

| Ciorbadevaca explică (pentru Yurisa):

M-am gandit la profilul de resurse umane are acelasi nr de credite crezi ca e ok?

| Yurisa a răspuns (pentru Ciorbadevaca):

Chiar nu știu ce să îți zic, cel mai bine întrebi pe grupul de Facebook al facultății