| Sibas a întrebat:

Bună ziua, sunt în clasa 8° și îmi doresc să intru la liceul Calderon pe Spaniolă, am câteva întrebări, dacă mi-ați putea răspunde ar fi epic.

Care ar fi media de admitere?( sunt slab la matematică)

Trebuie să dau vreun test
pentru a-mi demonstra nivelul de spaniolă?

Ce pot ieși dacă termin acel liceu?

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| gabriela19389 a răspuns:

Daca dai la liceu nu, nu cred ca trebuie sa dai vreun test la spaniola, dar ai putea invata putina spaniola in vara ca sa stii si tu cat de cat baza, depinde si ce profil vrei sa urmezi, daca vrei sa ajungi la un profil ca stiinte sociale, filo, media ar trebui sa o ai, preferabil peste 7.

| sierra1 a răspuns:

" Sibas: dacă mi-ați putea răspunde ar fi EPIC"

nu știu nimic de școala aia dar apreciez exprimarea ta!

| Sibas explică (pentru AlexHazulThau):

Da, mulțumesc de explicație și stai liniștit, știu Spaniolă mai bine decât română.