| Specialist999 a întrebat:

Bună ziua, tuturor! Sunt clasa a 8a și fac engleză din clasa a 5a, iar franceză fac din clasa a 3a, deci am ca limba de studiu 1 franceza, iar limba de studiu 2 engleza. Problema este următoarea; vreau să dau la un liceu care are profil cu predare bilingv. Pot să fac bilingv engleză, chiar dacă nu sunt avansat? Mulțumesc, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| doesntmetter a răspuns:

Dacă ştii engleză, da, poţi. Ca să intri în a IX-a la profil bilingv, va trebui să dai un examen ce se ţine în a VIII-a, prin martie, aprilie sau mai, nu mai ştiu exact, ca să ştii dacă te primesc sau nu la bilingv. Succes!

7 răspunsuri:
| Teodora_Dumitru_Larisa_1996 a răspuns:

Da,poti. Trebuie insa sa dai niste teste.

| Amegadaisuki a răspuns:

Da,poti. Trebuie insa sa dai niste teste. Daca dai sper sa le iei succes big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că poţi ( nu contează că nu eşti "avansat" )!
Totuşi, depinde şi ce "nivel" de cunoştinţe ai...

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!

| AndreiGelato a răspuns:

Inainte sa inceapa programul de admitere in cadrul liceal se tin examenele acestea in scris si oral. Spor.

| doesntmetter a răspuns (pentru doesntmetter):

Îţi mulţumesc pentru fundă, mă bucur că te-am putut ajuta!

| Kenya a răspuns:

Normal ca poti daca stii engleza.

| Specialist999 explică (pentru doesntmetter):

Mulțumesc și eu!