| Ğίααα a întrebat:

Bunaaa >big grin. Intrebarea e cam asa laughing : Cum primim cartile?

Răspuns Câştigător
| dionis a răspuns:

Foarte vechi

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Probabil o sa vi le predea diriginta.

| Gândac a răspuns:

Depinde de scoala.
Depinde in ce clasa esti.
Depinde la ce te referi laughing
Eu am trecut in a 8-a.
La mine la scoala am primit manualele la sfarsitul anului de la cei care au terminat a 8-a, iar acum la inceputul anului ne va mai da diriginta niste carti noi, in functie de mediile pe care le-am avut.

Daca te referi la starea manualelor, atunci trebuie sa afli ca sunt foarte proastebatting eyelashes

| BlueDreams a răspuns:

Plangand de ''bucurie'' ca incepe scoala

| Slow a răspuns:

Daca intrebi despre felul cum le primti: depinde de fiecare scoala. Noi de exemplu predam cartile din anul precedent la inceputul noului an scolar, iar din fiecare clasa cu elevi mai mari vin 2 sau 3 sa ne aduca cartile. De obicei nu ni le imparte nimeni, ci ni le luam fiecare (de aceea multi raman fara, dar asta e sistemul straight face ).
Daca intrebi despre starea lor: unele sunt aproape noi, arata chiar foarte bine. Altele nici macar nu le poti tine in mana ca se dezmembreaza. Depinde daca a fost inainte pe mana unor nesimtiti sau nu. Dar macar le primim. Mai bine cu 1 sau 2 pagini lipsa, decat sa dam noi banii pe ele si la anul' sa ne oblige sa le predam...

| Slow a răspuns:

Esti boboaca. Acum ai schimbat intrebarea laughing
Pai la noi a fost cam asa: au venit 2 elevi cu 1 an mai mare si au pus cartile pe o banca. Toti au sarit sa prinda ceva. Ultimii au ramas fara...

| VvladCobianu a răspuns:

1 ori vi le imparte invatatoarea / diriga ori sunt pe banca, daca ma intrebai cu vi le da
2 daca e vorba de starea manoalelor atunci e foate proasta

rupte
lipite cu scoci sau cu pagini lipsa
mazgalite cu injuraturi scrise pe ea

| babau a răspuns:

Cu bucurie laughing