| Carolina1972 a întrebat:

Bune TPU! Am inteles ca tezele nu se mai dau, dar de exemplu daca am o singura nota la o materie ce medie o sa am?(gen la geografie am un singur 8 de la simulare). Mersi

Răspuns Câştigător
| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu se mai dau tezele, cat despre nota, ori vei mai primi una online ori o dubleaza pe asta

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ba se dau, ori a venit iar hartie de la minister?

| ywar a răspuns:

Noi nu avem nevoie de generatia "gen", "deci" si alte clisee idioate nascute din faptul ca voi sunteti foarte ahtiati dupa scoala, dupa citit, dupa invatat, dupa studiat, dupa munca.

| Nimeni91 a răspuns:

Buna,si eu am avut aceste nelamuriri, insa aici iti pot spune ce mi -a transmis profesoara mea de romana legat de incheierea mediilor. Exista mai multe situatii:
1) - daca vrei, a doua nota poate fi data din activitatea online;
2) -a doua situatie face ca a doua nota sa vina din media de pe primul semestru(adica daca ai media 9 pe semestrul intai, de exemplu, a doua nota pe semestrul al doilea va fi noua), asta daca nu vrei sa ti-se acorde o nota din activitatea online;
3) a treia situatie este pentru cei care nu au nicio nota la o materie ( printre care ma numar si eu), si, astfel, media de pe semestrul intai devine media anuala, adica daca ai medie 9 pe semestrul intai de exemplu, media ta anuala va fi tot 9.
Sper ca te-am lamurit, si stiu ca in aceasta perioada multe lucruri pot fi derutante, insa sa speram ca vom trece peste toate aceste lucruri cu psihicul intreg.

| Carolina1972 explică:

Hoo batman, ca mai sunt elevi care invata stai linistit. Si era doar o Intrebare, daca nu este in stare sa raspunzi ca un om normal de ce te mai chinui sa comentezi? Generatie de! Sanatate

| Carolina1972 explică (pentru LPCTSTR):

Nu stiu, pe noi asa ne-au anuntat. Eu sunt a 12 si pentru noi incepe scoala pe 2 iunie (in care facem pregatiri pentru bac) unde mai dam noi teza apoi? Nu este timp, plus pana in iunie trebuie sa fim incheiati la toate.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Linisteste-te, frustratule!

| Carolina1972 explică (pentru DuckDodgers0):

Ii batut de soarta saracu, lasa-l sa traiasca degeaba. Is destui ca el laughing)))

| Andreeush a răspuns:

Asta stabilește profesoara.
La voi nu se fac ore online?

| Carolina1972 explică (pentru Andreeush):

Nu prea