| leolord669 a întrebat:

Bursa de merit se va acorda elevilor care au intrat in corigenta? multumesc

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bursa de merit se aloca numai copiilor destepti cu note mari.
Celor cu note mici si corijente, nu li se dau asemenea "merite' si nici burse.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă ești in situație de corigența nu?

| ReddY25 a răspuns:

În nici un caz

| leolord669 explică (pentru Violleta2022):

Chiar daca se incadreaza in primii 30%?

| leolord669 explică (pentru LisaJulie):

Eu personal nu, intreb pentru cineva, si daca se mai afla in primii 30% nu mai primeste fiinda a fost la corigenta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru leolord669):

Nu are cum sa se incadreze odata ce este corijent...deci fara bursa de merit pentru cei cu probleme mari la invatatura (corijenta/ repetentie).

| Dragobeta a răspuns:

"Meritul" ar fi corijenta?
Nu, daca nu ai promovat la un obiect pierzi si bursa.

| Yaesmin a răspuns:

Nu se dau burse pe un asemenea motiv.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Violetta iar habar n-are ce spune.
Dacă-ntr-o clasă sunt toți corigenți, dar tu ai totuși 4, 99 media, primești bursă, fiind primul în clasă.

| LisaJulie a răspuns (pentru leolord669):

Normal cine are printre cele mai mari medii din clasa primește bursa