| andreiadrian000 a întrebat:

Calamitati naturale:case distruse,inundate iar blocurile sunt cele mai sigure, vedeti ca conducatorii care alegeau constructiile de blocuri si nu de case aveau dreptate? Plus ca casele ocupa si teren degeaba.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teren este destul, dar trebuie ales atent, pentru constructii.
Alta poveste este modul de constructie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iar ai apărut cu idea ta?

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Iar ai venit să-i ridice ode lui Ceaușescu pentru că ne-a îngrămădit unii peste alții în cavouri de beton supraetajate?

În primul rând, și blocurile se prăbușesc frecvent, mai ales dacă sunt construite prost.

În al doilea rând, spațiile libere dintre clădiri, mai ales dacă sunt verzi, nu sunt "degeaba". Fac aerul mai respirabil și sporesc calitatea vieții. Iar casele pe pământ cu regim mic de înălțime reduc densitatea de populație pe metru pătrat, ceea ce este un lucru bun, nu rău.

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

A mai pus o întrebare ciudata din care nu se înțelege nimic! Nu știu dacă pe contul asta sau alt cont

| LisaJulie a răspuns:

Wow eu care am casa de ani de zile și nu am pățit nimic