| AvalohAlyn a întrebat:

Cam ce înveți la o postliceală de protectia mediului în mare?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Intai iei bac-ul, ca sa poti absolvi, apoi apoi vezi exact ce materii sunt si daca, in lumina rezultatelor de la bac, le poti invata. Ce sa vorbesc despre scoala cu un om care a renuntat sa mai invete, asa ca nu a dat examenul de bac?

| AvalohAlyn explică (pentru minrest):

Postliceală se poate face și fara bac și nu am renunțat voit ci din cauza unui episod psihotic cauzat de Toc, că să înțelegi cum stă treaba.

| minrest a răspuns (pentru AvalohAlyn):

OK, puteai sa dai bac-ul de doua ori pe an; la unele postliceale poti sa te inscrii, dar nu si sa absolvi fara bac; ideea este ca tu nu vrei sa dai bac-ul, dar vrei sa inveti, este contradictie in termeni. Vrei sa inveti, dar sa fie ceva foarte usor; si asta este contradictie in termeni, invatatul este cea mai grea munca.