| anonim_4396 a întrebat:

Cand am facut preinscrierile on-line la Politehnica Bucuresti, am bifat ca nu vreau loc in camin. Sunt admis la buget si acum m-am razgandit. Ce pot face? Urgent va rog. FUNDA

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Formalitatea de preinscriere nu este un contract, copile! --- probabil ca ai bifat ca nu vrei loc in camin pentru perioada desfasurarii admiterii. Nici rectoratul, nici chiar tu nu puteai stii, la preinscriere, daca vei reusi sau nu la examen--- deci nu se putea cere "ceva" care, la acel moment, nu exista( nu aveai calitatea de student).

| HDR10 a răspuns (pentru alessia5158):

Exact, si eu acum cui ma pot adresa pentru o cerere de camin? mersi

| alessia5158 a răspuns (pentru HDR10):

Acceseaza website-ul facultatii --- probabil ca vei gasi informatia. Daca nu, contacteaza secretariatul facultatii.Din cate stiu, toti studentii anului I au prioritate la cazarea in camine.
De asemeni, incepand cu 20 sept, bobocii de la electro au acces la portalul :https://studenti.pub.ro/index.php?page=Informatii&ActiveViewID=tab_infogen