| neanicu a întrebat:

Care ar fi principalele nemultumiri care le-ati avea fata de noua Lege a Educatiei?

5 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Si cum naiba arata legea aia noua? Ca noi, elevii, habar n-avem despre ce e vorba. Tot auzim "legea noua, legea noua" daaaa' despre ce e vorba-n ea?!

| Ea12345 a răspuns:

AM ramas si eu absolut ca o statuie in fata televizorului cand am auzit ca daca chiulesc de la scoala, parintii trebuie sa plateasca amenzi cam de 500-5000 lei. Mi se pare stupid, gandindu-ne ca sunt copii care fac numai probleme, au parinti saraci, care trebuie sa plateasca si pe urma copiilor lor neascultatori.straight face

| babygirlmeli a răspuns:

Treaba cu absentelebig grin si chestia ca se baga la bac 2 probe obligatorii de limbi strainestraight face

| Denisaa a răspuns:

In primul rand ar fi ca la cei de clasa a 8-a le-au pus o tona de examene, teste, iar cei din-tra 12-a dau doar 3 probe. Mie nu mi se pare corect.Acum o saptamana era vorba ca Examenul National se da pe 5 mai la lb.si literatura romana si in 12 la matematica. dar acum s-a stabilit ca se da la 4 mai la lb.romana si in 12 la matematica...Ar fi multe dar acesta ma deranjeaza cel mai mult!

| florinbrasov a răspuns:

Ca la Bac se dă şi proba interdisciplianară. Oricum nu cred ca voi prinde Bac-ul in forma din proiectul de lege.