| Never4ever a întrebat:

Care este programa la istorie la bacalaureat? Printre eseuri se numără și,,Descoperitori de noi spații și culturi (sec XV-XIX),,,,Călători străini acasă și-n lume,,,,Viziuni despre modernizare,,,, Planul Schuman,, și alealalte care par de umplutură? Rog să răspundă doar cine știe. Nu am nevoie de răspunsuri derizorii care m-ar induce și mai mult în eroare.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programa de BAC ( în vigoare ) la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-763.html

Toate cele bune.

| Never4ever explică (pentru bursuc001):

Mă interesa și care este treaba cu lecțiile enumerate de mine. Dacă are vreo relevanță să pun accent și pe ele sau sunt degeaba. Oricum, mulțumesc de ajutor. happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Never4ever):

Cu plăcere happy

Sorry, nu ştiu exact ce eseuri sunt necesare deoarece NU sunt "în domeniu"winking

O zi frumoasă.