| MaraCinga a întrebat:

Care este rolul capuselor in natura? la ce folosesc?

Răspuns Câştigător
| Alicia98 a răspuns:

Nu folosesc la nimic. Sunt niste paraziti ca traiesc pe spatele altor fiinte (ca unii oameni happy )

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să se hrănească.

| stlucian a răspuns:

Ca orice parazit nu foloseste la nimic.De aici si denumirea de parazit.

http://dexonline.ro/definitie/parazit

sunt putine cazuri in care un parazit face bine si asta doar in anumite circumstante benefice in primul rand pentru el si apoi pentru "gazda".

Clar ca nu foloseste la nimic ca multe alte animale/plante.Nu toate sunt pentru folosul nostru al oamenilor si trebuie sa intelegem asta!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

PS da funda la Alicia98 ca nu are nici unawinking

| xrapalexx a răspuns:

Nu folosesc la nimic.

| sublime89 a răspuns:

La supt sange.