| kktmiksigras a întrebat:

Care este treaba cu bacalaureatul profesional?
Sunteti de parere ca se va schimba situatia promovabilitatii cu acest tip de bacalaureat?
Daca il promovez, pot urma cursurile unei scoli postliceale, dar daca nu il promovez mai pot?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata este doar o propunere si nu se stie daca va da si alte drepturi, in afara de acela de a putea munci. Oricum, la cele mai multe scoli postliceale, nu se cere diploma de bacalaureat, asa ca vor putea fi urmate si in cazul bacalaureatului profesional. Numai bine!

2 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Bacalaureatul profesional este numai pentru cei la care nu le place scoala. Fiindca acolo nu trebuie sa inveti mare lucru. Iti da dreptul sa muncesti si fara diploma de bac.

| kktmiksigras explică (pentru strengaritzza):

Cei carora nu le place scoalalaughing