| Wonderland a întrebat:

Care-i treaba cu noua lege a educatiei? cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.jurnalul.ro/......63905.html gasesti unele lamuriri in ce privesc noutatile aduse de noua lege a educatiei. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dupa parerea mea, este o mare porcarie aceasta lege. Cineva a dorit sa se afirme si atunci a inventat aceasta lege aberanta si stupida, in urma careia tot elevii vor avea de pierdut.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu, ce vrei acum? Sa-ti explice cineva paragraf cu paragraf legea aia? Ca, din intrebarea ta telegrafica, nu reiese ce vrei, de fapt.
Intra pe Google (ca s-a inventat), tasteaza Legea Educatiei si o sa poti citi tot textul.

| mdany a răspuns:

Buna. Din cate am inteles cei din guvern ar avea intentia ca sa mareasca vacanta de craciun pana la data de 26 Ianuarie, astfel, scoala se termina numai la 9 Iulie, iar scoala ar incepe prin 1 septembrie. Iar vacanta de paste ar fi de 2 saptamani.Asta stiu deocamdata din cate am auzit la tv si prin ziare.
O zi buna.

| Dragosgan a răspuns:

Uite cum sta treaba cu prostia lui Base, Funerarul, Boc si unguroii:
Minoritatile vor invata romana ca limba straina(ei o mai intorcdar tot asa ramane), istoria, geogrfia in limba materna a elevilor(adica daca esti roman intr-o scoala majoritar ungureasca inveti tot in maghiara, ca altfel nu imi explic.Deci,ei zic ca romana e egala in scolilea acelea cu maghiara(parerea mea, numai maghiara) si se preda de pe alte manuale, si se tot cearta la TV PDL-ari ca e asa pe dincolodar tot hoti raman.Si inca i blestem cei ce au votat basescu, tara astra sa nu se mai numeasca Romania, sa se numeasca Ungaria, cum zice si Tokes, ziua nationala e doliu pentru maghiari si nimeni de la guvern nu zice nimic, asa e, e doliu, TRAIASCA UNGARIA MARE a lui Base boc si a ungurilor...scuze,sunt putin stresat de aberatia asta, sper sa ma fi inteles, astept si stupizi de la pdlisti de pe site.DECI,traiasca base, boc, udrea sa i votati in continuare cand vin cu galeata.BRAVOOO!