| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt cele mai grele facultăți?

7 răspunsuri:
| Andrei_Bogdan_1995_2gwK a răspuns:

Facultatea de Automatică și Calculatoare - Politehnica Timișoara

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultatea grea, exista doar puturosi care prefera sa spuna ca-i greu, cand nu au chef sa invete!
Daca erau grele facultatile, ieseau poate 1-2 pe an din facultatile alea, dar ies ingineri, automaticieni, juristi si medici cu sutele si miile in fiecare an, deci, toate sunt usoare, atat vreme cat inveti, bineinteles.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Andrei_Bogdan_1995_2gwK):

Si daca AC de la Bucuresti e mai greu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatile de medicina

| ALGator a răspuns:

Cele la care esti trimis sa le faci cu sila.

| fataciudatadinlondra a răspuns:

Oxford si Briksoart!
Sper ca te-am ajutat dar dacă ești din România atunci:
Facultatea de medicina
Facultatea politehnica
Facultatea te automatica
Sper ca te-am ajutat!

| ALGator a răspuns:

Ca să știi care facultate e ma grea trebuie să fi făcut cel puțin două.
Si depinde si care e fondul tau personal.
Întreabă pe unul care a terminat liceul cu 6 si pe altul care a terminat cu 9 cum öo se pare facultatea X. Ce crezi ca o sa spună. Sau intre doi dintre care unul s-a dus din interes sau pasiune iar altul împins de la spate de părinți.

Pe unul care îmi spune că facultatea X e grea îl intreb cu ce a măsurat.

Mai pot exista facultăți (instituții ) tâmpite cu predare de modă veche, corupție, rigiditate, profesori înfumurati. Cum crezi ca i se vor părea unui biet student?