| the1campion a întrebat:

Care sunt secretele succesului scolar si timpului pentru tot?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Iată-le aici http://www.lecturirecenzate.ro/......-mai-bine/
Aplică perseverent aceste îndrumări și vei obține succesul școlar și timp liber!

11 răspunsuri:
| mircioiu97 a răspuns:

Sa retii din clasa straight face Ceea ce nu toti putem sa facem chestia asta

| gIiiIolil a răspuns:

Pai daca esti atent in clasa, inveti deja 50% din lectie, daca iti place materia respectiva, inveti din clasa 70% din lectie. Acasa trebuie numai sa citesti o data sau de 2 ori lectia. Si din cand in cand, oriunde ai fi, gandeste-te un pic la ea. La mine merge happy

| CautNume a răspuns:

Fii atent/a in clasa.Eu, acasa, nici nu prea mai am ce sa invat pentru ca stiu deja din clasa.

| emilitalia a răspuns:

Lenin are o maxima si anume invatati, invatati si iarasi invatati. Ce spui de asta.

| Allisson a răspuns:

Pai trebuie sa fii inteligent, punctual si sa ai dorinta asta de a invata, trebuie sa ai un scop catre care sa mergi, iar invatatul te ajuta sal ajungi mai usor, daca vei invata pentru note-atunci clar ca nu vei sti nimic.Si daca vrei sa ai timp pentru tot dati un grafic, sau macar nu fa lucrurile pe care stii ca nu le poti, nu lasa lucrul de azi pe mine si ocupate doar cu ce trebuie, nu pierde timpul...

funda?

| emilitalia a răspuns:

Allisson citez putin din ceea ce ai scris tu "Pai trebuie sa fii inteligent" iar asa ceva nu se vede din raspunsul dat mie. Pacat ca incercam sa ajutam asemenea persoane. Sper ca cineva din admini sa citeasca toate acestea.

| Allisson a răspuns (pentru emilitalia):

"/

| Allisson a răspuns:

De ce?

| SASteve a răspuns:

Nu prea vin impreuna, faza cu retinutul din clasa nu te ajuta la liceu, trebuie sa intelegi tot ce inveti, altfel o sa uiti sau o sa iti ocupi extrem de mult timp tocind.

Intelegerea e secretul, zic eu...

| Zenit313 a răspuns:

Trebuie sa ai un IQ mare ca sa poti memora la scoala, sa nu fii nevoit sa tocesti ca un robot acasa.

| akadeaa a răspuns:

Nu exista asa ceva.E Foarte important intr-adevar sa fii atent in clasa, deoarece acolo inveti, acasa exersezi.De asemenea trebuie sa ai mintea odihnita si cand iti faci temele pentru a da randament cat mai bun, astfel reusind sa-ti faci temele intr-un timp mai scurt ramanandu-ti timp si pentru altceva.